آموزش, کابل شبکه

اینترنت وای فای در برابر اینترنت کابل لن WI-FI VS WIRED

اینترنت وای فای در برابر اینترنت کابل لن WI-FI VS WIRED

کدام انتخاب کنیم ، وای فای یا کابل لن در ادامه با این موضوع اینترنت وای فای در برابر اینترنت کابل لن WI-FI VS WIRED آشنا شده و جوانب آن بررسی خواهیم کرد . ویژگی ها و مزایا و معایب هرکدام از اتصال وای فای و لن را خواهیم گفت.

تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه کابل شبکه تمام مس

کابل انتخاب سختی نیست

اکنون Wi-Fi در همه جا وجود دارد، انتخاب یک سیستم بی سیم به جای یک سیستم سیم دار سخت، بی معنا به نظر می رسد. اما آیا این است؟ بیایید کمی به بررسی و جوانب مثبت و منفی بپردازیم. با بررسی شرایط محیی و انتظارات در انتخاب اینترنت وای فای در برابر اینترنت کابل لن WI-FI VS WIRED تصمیم درست و بجا خواهیم گرفت.

مطمئناً Wi-Fi نسبت به دوران اولیه قدرت و ثبات سیگنال متغیر هبود یافته است . همه ما از دستگاه های تلفن همراه استفاده می کنیم و وای فای سفر ما را با آن ها آسان تر می کند، اما زمانی که به یک سیستم قوی نیاز داریم، مثلاً برای سرگرمی های خانگی، اترنت سیمی برای آن بسیار مفید است.

 

و در صنعت تجاری سنگین تر، مفسران می پذیرند که احتمالاً بهتر است کابل های اترنت را به دستگاه های کلیدی خود – رایانه های شخصی، کنسول های بازی، ست اپ باکس ها و دستگاه های پشتیبان – اجرا کنید، اما دقیقاً چگونه سیم کشی سخت بر وای فا های برتر پیروز می ‌شود. روترهای وای فای؟

 

در سه کلمه: سرعت، تأخیر و اتصال.

 

کابل شبکه اوت دور

سرعت

با توجه به استانداردهای اخیر مانند 802.11ac و 802.11n که سرعت های 866.7 مگابیت بر ثانیه و 150 مگابیت بر ثانیه را ارائه می کنند، مطمئناً Wi-Fi در مسیر سریعتر قرار دارد و می تواند با کارهای معمول روزمره شما کنار بیاید. با این حال، این سرعت ها می توانند برای اترنت سیم کشی شده با کابل Cat 6 به 10 گیگابیت بر ثانیه یا با کابل Cat 5E به حدود 1 گیگابیت بر ثانیه – به طور مداوم برسند.که حاصل نتیجه بسیار روشن و شفاف می باشد.

تاخیر

چیست؟ تاخیر در انتقال ترافیک از دستگاه به مقصد – که توسط گیمرها “پینگ” نامیده می شود – و می تواند از نظر کارایی شبکه بسیار زیاد باشد.

به گفته کارشناسان، وقتی زمان واکنش بسیار مهم است، اترنت سیمی برای شما مناسب است، اما پینگ در هنگام مرور وب، پخش ویدیو یا گوش دادن به موسیقی چیز مهمی نیست. می توانید تأخیر را با پینگ کردن آدرس IP روتر خود در حین اتصال از طریق Wi-Fi و سپس از طریق اترنت سیمی آزمایش کنید، و هر دو را با هم مقایسه کنید تا ببینید Wi-Fi چقدر تأخیر اضافه می کند. کمی منصفانه است

قابلیت اتصال

این واقعاً بی فکری است. اترنت سیمی اتصال قابل اعتمادتری نسبت به Wi-Fi ارائه می دهد.

در واقع از پروتکل TPC استفاده می کند و وای فای ها از پروتکل داده گرام یا Udp.

تداخل می تواند اتصال Wi-Fi را تا حد زیادی ایجاد کند. چیدمان خانه می تواند عناصر مخرب بسیاری را برای سیستم های بی سیم ارائه دهد. برای مثال، برخی از تخته های گچی می توانند سیگنال را از بین ببرند، در حالی که دستگاه های الکتریکی، حتی شبکه های Wi-Fi همسایگان شما می توانند با آن تداخل داشته باشند تا قابلیت اطمینان کمتری داشته باشند – اما اترنت سیمی این مشکلات را برطرف می کند.

بهینه سازی سیگنال Wi-Fi

این تداخل می تواند باعث کاهش سیگنال ها، تأخیر بیشتر و سرعت های پایین تر شود و بر کیفیت سیگنال و سرعت اتصال تأثیر بگذارد. اگر با دستگاه های تلفن همراه حرکت کنید، متفاوت است، اما می توانید سطوح را برای بهینه سازی سیگنال Wi-Fi کاهش دهید. در حالی که Wi-Fi مطمئناً برای برخی از برنامه ها علامت می زند، برای برنامه هایی مانند شبکه های خانگی و تبلیغات سبک در کافه ها، بارها، رستوران ها و کلوب ها، شما واقعاً فقط یک گزینه دارید – اترنت با سیم سخت. سرعت بالاتر، تأخیر کمتر و اتصال مطمئن تر را ارائه می دهد.

سرعت وای فای

از طرف دیگر Wi-Fi راحتی را ارائه می دهد و می تواند بیشتر کاربردها را برآورده کند. سریع، راحت و قابل استفاده برای اکثر کارهایی که در شبکه های خود انجام می دهیم.

برای دستگاه های تلفن همراه ضروری است، وای فای زمانی که نصب کابل دائمی و از راه دور به سایت انتخابی تان دشوار است، ممکن است مطابقت داشته باشد. و هنگامی که بسیاری از ما اجاره می کنیم، کابل کشی در اطراف خانه ها ممکن است برای صاحبخانه ها مشکل ساز باشد. اما برای رایانه های رومیزی یا سرورهای با مکان ثابت، هر بار اترنت سیم کشی می شود – یک اتصال دائمی قابل اعتماد را ارائه می‌کند.

محصولات کابل شبکه با روکش LSZH 

حقایق سخت

اگر کابل را انتخاب می کنید، استاندارد ISO/IEC 11801 انجمن صنعت مخابرات راهنمای شما برای معیارهای اجباری و توصیه ای است که کابل ها و اجزای Cat 3، Cat 5e (بهبود یافته) Cat 6 و Cat 6a (افزایش یافته) را پوشش می دهد. معیارهای اجباری حداقل الزامات قابل قبول برای حفاظت، عملکرد، مدیریت و سازگاری را مشخص می کند.

ریشه ها

اترنت رایج ترین استاندارد شبکه سیمی سخت امروزی است. اولین بار توسط شرکت زیراکس در دهه 1970 به عنوان یک سیستم مبتنی بر کابل کواکسیال برای شبکه های محلی (LAN) توسعه یافت که احتمالاً اغلب فعالیت های پراکنده اما گاهی اوقات سنگین در زمینه کابل اترنت را تجربه می کند.

مشخصات اترنت نسخه 1 حاصل، ستون فقرات اولین استاندارد IEEE 802.3 را برای شبکه های محلی یا شبکه های محلی تشکیل داد که در سال 1983 تأیید شد و در نهایت به عنوان یک استاندارد رسمی در سال 1985 منتشر شد.

الزامات استاندارد IEEE

استاندارد IEEE (موسسه مهندسین برق و الکترونیک) 802.3 که در سال 1985 منتشر شد، به گره شبکه و عناصر اصلی رسانه بهم پیوسته تبدیل شده است. گره های شبکه، داده های اجرا شده روی شبکه کابلی اترنت را پردازش می کنند و یا رایانه ها یا عناصری مانند سوئیچ ها، روترها و هاب هستند، اما می توانند شامل چاپگرها و دوربین های امنیتی نیز باشند که به دسترسی به شبکه نیاز دارند.

حال با بررسی ابعاد مختلف این مقایسه ها براحتی می توانید تصمیمی روشن برای استفاده از پروتکل ارتباطی و نوع وای فای و سیمی آن داشته باشید.

موفق و پایدار باشید🙏🌹

سایر مطالب : 

انواع لوازم جانبی سیم و کابل

اینترنت وای فای در برابر اینترنت کابل لن WI-FI VS WIRED

تفاوت 2 روکش کابل LSF vs LSHF (LSZH)

معرفی کابل آلومینیوم ، مزایا و کاربردهای آن در صنعت

آشنایی با تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه

تاریخچه شرکت های زیمنس، لگراند، بلدن، نگزنس

20 روش برای افزایش سرعت شبکه های درون سازمانی

        نگزنس nexans      لگراند legrand

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید