آموزش, کابل شبکه

20 روش برای افزایش سرعت شبکه های درون سازمانی

20 روش برای افزایش سرعت شبکه های درون سازمانی

تجهیزات شبکه اتاق سرور

در این مقاله به بررسی 20 روش برای افزایش سرعت شبکه های درون سازمانی خواهیم پرداخت و هر روش را شرح داده خواهد شد.

1- اضافه کردن یک روتر جدید

روتر

اولین انتخاب واضح برای افزایش سرعت شبکه، خرید یک روتر ارتقا یافته است، روتری که می تواند سرعت سوئیچینگ پایه بالاتری را ارائه دهد. به عبارت دیگر، شما یک روتر با اترنت گیگابیتی در مقابل 100 مگابیت بر ثانیه و روتری می خواهید که بتواند اتصال بی سیم را نیز تا حد زیادی بهبود بخشد. می توانید یک Netgear DGND3700 N600 بخرید، یک روتر خوب که دارای چهار پورت اترنت گیگابیتی، یک درگاه WAN گیگابیتی، و وای فای دو باند 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز است. این یک روتر عالی است و ارزش قیمتش را دارد. از طرف دیگر، اگر می خواهید از هرگونه دردسر راه اندازی که ممکن است با یک روتر جدید همراه باشد، اجتناب کنید، همیشه می توانید با ISP خود تماس بگیرید و از آنها بپرسید که آیا امکان دریافت روتر ارتقا یافته برای شما وجود دارد یا خیر. مزیت این کار مشروط بر اینکه قرارداد شما قابلیت داشته باشد، این است که معمولاً می توانید با حداقل هزینه (حتی در برخی موارد رایگان) یکی را دریافت کنید و اغلب برای پیکربندی منحصر به فرد ISP شما تنظیم شده است.

یک روتر جدید می تواند تغییرات زیادی در سرعت شبکه شما ایجاد کند…

روتر پچ پنل سوییچ

2- اضافه کردن یک سوئیچ جدید

یک روتر جدید ممکن است مرکز یک شبکه باشد، اما در واقع فقط ارتباط بین شما و اینترنت است. اگر از سرعت اینترنت خود راضی هستید و تنها می خواهید سرعت شبکه داخلی خود را افزایش دهید ، بهتر است یک یا دو سوئیچ گیگابیتی (بسته به نحوه تنظیم شبکه) بخرید. اگر از سوئیچ گیگابیتی جدید به عنوان هاب شبکه اصلی خود با یک اتصال منتهی به روتر استفاده کنید و تمام دستگاه های سیمی دیگر را از آن جدا کنید، کامپیوترها، کنسول ها، درایوهای NAS و غیره همگی با سرعت یکسانی با هم ارتباط برقرار می کنند.

سوئیچ های گیگابیت اکنون بسیار مقرون به صرفه هستند و مزیت سرعت بسیار زیادی را ارائه می دهند…

در ادامه با 20 روش برای افزایش سرعت شبکه های درون سازمانی همراه ما باشید .

رک و اتاق سرور

3- اضافه کردن آداپتورهای پاورلاین

اگر در خانه ای هستید که سرعت وای فای از اتاق جلوتر نمی رود ، کابل کشی شبکه، تنها کاری است که برای تیمی از متخصصان DIY باقی می ماند، پس برای دریافت بهترین سرعت در شبکه خود مجموعه ای از آداپتورهای powerline ممکن است تنها شرط شما باشند. آداپتورهای پاورلاین اگرچه سرعت های بی نظیری را روی جعبه بیان می کنند، اما معمولاً نمی توانند چیزی نزدیک به آن را ارائه دهند. با این حال، یک مجموعه خوب از آداپتورهای پاور لاین می تواند به آن سرعت ها بسیار نزدیک شود یک مثال خوب، کیت استارتر Powerline Passthrough TP-Link AV1200 Gigabit (goo.gl/dTXARO) است. آنها سریع هستند، سطح خوبی از مدیریت ترافیک دارند و دارای یک سوکت عبوری هستند تا دسترسی به برق را نیز از دست ندهید. اگر بدون دردسر کابل کشی سریعتر از سرعت وای فای می خواهید، انتخاب مناسبی هستند.

در ادامه با 20 روش برای افزایش سرعت شبکه های درون سازمانی همراه ما باشید .

کابل کشی ساخت یافته

4- توسعه دهنده های وای فای

اگر سرعت پایین شبکه به دلیل سیگنال وای فای ضعیف در مناطق صعب العبور خانه شما است، پس یک توسعه دهنده وای فای می تواند جایگزین ارزان تری برای خرید یک روتر جدید باشد. توسعه‌ دهنده های وای ‌فای اساساً پوشش بی سیم موجود روتر شما را قطع می کنند و سیگنال را در منطقه بزرگ تری از آنچه روتر به تنهایی می تواند به آن دسترسی داشته باشد، تقویت می کند. آنها کار می کنند، و پوشش اضافی نه تنها به این معنی است که اتصال بهتری خواهید داشت – به معنی افزایش سرعت – بلکه می توانید دستگاه های بیشتری را نیز در آن منطقه متصل کنید. یک مثال خوب ZyXEL WRE2205 است که به طور قابل توجهی ارزان است وعملکرد خوبی دارد و به راحتی می تواند ده متر دیگر به شبکه موجود شما اضافه کند.

5- شبکه خود را ارتقا دهید

در حالی که شبکه اصلی شما ممکن است به روز باشد، سخت افزار شبکه در داخل رایانه یا دستگاه شما ممکن است به روز نباشد. گاهی اوقات کار زیادی نمی توانیم در مورد سخت افزار شبکه داخل دستگاه انجام دهیم، مانند تبلت یا کنسول بازی، اما از نظر رایانه شخصی، خرید یک کارت بی سیم دو باند بهتر ممکن است سرعت شبکه شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد، همچنین اگر شما یک مادربرد قدیمی دارید، مادربردی با پورت اترنت 10/100 مگابیت در ثانیه، سپس یک پورت اترنت گیگابیتی PCI جدید تفاوت زیادی ایجاد خواهد کرد.

6- از ترفندهای سخت افزاری استفاده کنید.

خوب است هر زمان که با گلوگاهی مواجه شدیم شبکه خود را ارتقا دهیم. ما به سادگی یک یا دو سوئیچ جدید می خریم و کابل ها را به زیر شیروانی یا اتاق خواب پشتی می کشیم. برای سیگنال بی سیم هم همینطور. با این حال، این مقرون به صرفه ترین راه برای بهبود سرعت شبکه خانگی شما نیست، بنابراین با چیزهایی که در حال حاضر داریم چه کاری می توانیم انجام دهیم؟ در ادامه به راه های افزایش سرعت شبکه بدون صرف هزینه می پردازیم .

7- موقعیت روتر خود را تغییر دهید

این برای شروع واضح نیست، زیرا اکثر مردم از اینکه روترشان در اتاق نشیمن خود می ماند و از آنجا منشعب می شود کاملا راضی هستند. با این حال، تعجب خواهید کرد که ببینید تغییر موقعیت روتر شما در واقع چقدر می تواند موثر باشد. به عنوان مثال، سیگنال بی سیم از روتر خود را در نظر بگیرید. وای فای با مسافت و زمانی که مجبور به عبور از دیوارها می شود بسیار کاهش می یابد. در حالت ایده آل، دستگاه های وای فای باید دید مستقیم به منبع بی سیم داشته باشند

قرارگیری روتر به معنای سیگنال بهتر و سرعت بهبود یافته در سراسر آن است کاهش تداخل باعث افزایش سرعت اتصالات می شود اگر بتوانید تغییر موقعیت خود را طوری برنامه ریزی کنید که تا حد امکان موانع را حذف کنید، با قرار گرفتن کمی بالاتر روی دیوار و شاید در مرکز خانه، ممکن است در سیگنال بی سیم و سرعت بهتر بهبود پیدا کنید. آزمایش در اینجا کلید اصلی است، و ممکن است متوجه شوید که اگر همه دستگاه های وای فای شما در طبقه بالا استفاده می شوند، با وسایل سیمی مانند جعبه NAS و تلویزیون هوشمند در طبقه پایین، طبقه بالا مکان بهتری برای روتر شما خواهد بود.

8- بهینه سازی سیگنال

تداخل سایر دستگاه ها، حتی اجاق های مایکروویو، می تواند تأثیر نامطلوبی بر سیگنال پخش روتر شما داشته باشد. سیگنال ضعیف به معنای اتصال ضعیف است که به نوبه خود سرعت و قابلیت اطمینان شبکه خانگی شما را کاهش می دهد. مجدداً، به دنبال این باشید که روتر را دور از هر چیزی که با سیگنال تداخل دارد، به ویژه در محدوده 2.4 گیگاهرتز به هم ریخته قرار دهید.

9- تغییر کانال ها

روتر شما به طور خودکار یک کانال خاص را برای پخش سیگنال انتخاب می کند، صرف نظر از اینکه کانال 2.4 گیگاهرتز یا 5 گیگاهرتز باشد. اگر همسایه ای در نزدیکی دارید که از سیگنال مشابهی استفاده می کند، این احتمال وجود دارد که سیگنال ها در نهایت با یکدیگر تداخل پیدا کنند. این تداخل می تواند باعث کاهش شدید سرعت در شبکه شود. وای فای روتر را با کانال های مختلف امتحان کنید تا ببینید آیا می توانید بهترین اتصال را بدون هیچ گونه تداخلی پیدا کنید.

10- کابل های خود را بررسی کنید

در شبکه های سیمی، سرعت شبکه اغلب نسبتاً سریع است و مشکلی وجود نخواهد داشت. با این حال، اگر فکر می کنید حداکثر سرعت خود را از طریق کابل اترنت دریافت نمی کنید (به علاوه انجام این کار به هر حال تمرین خوبی است)، ممکن است ارزش بررسی وضعیت کابل های خود را داشته باشد.

اگرچه یک کابل هنوز هم می تواند داده ها را ارسال و دریافت کند، ممکن است این کار را با بهترین توانایی های خود انجام ندهد. انتهای کابل را بررسی کنید و مطمئن شوید انتخاب کانالی با تداخل کمتر همسایگان ایده خوبی است که جفت سیم های رنگی با یک نمودار اترنت مطابقت دارند. همچنین، بررسی کنید که کابل پیچ خورده نباشد یا قسمتی از آن توسط مبلمان بریده نشده باشد یا زمانی که در ابتدا آن را از سوراخ کف وارد کرده اید تا به طبقه پایین برسد.

به عنوان یک توصیه اضافی، بررسی کنید که کابل اترنت به دور کابل برق پیچیده نشده باشد، زیرا می تواند باعث تداخل با داده ها و ایجاد نویز در انتقال داده ها شود و سرعت کلی انتقال را کاهش دهد.

11- برای افزایش سرعت تا حد امکان طول کابل را کوتاه تر طراحی کنید.

طول کابل اترنت یکی از رایج ترین دلایل کندی شبکه سیمی است. اگر درست به خاطر داشته باشیم، یک کابل اترنت می تواند داده ها را تا حداکثر حدود 300 فوت انتقال دهد. همچنین با ردیابی کابل ها ، میتوان نقاط پیچ خوردگی و خم شدگی در آنها را پیدا و برطرف نمود.

12- کابل های با کیفیت بهتر استفاده کنید.

اگرچه کابل های اترنت، صرف نظر از هزینه شان، تقریباً همان کار را انجام می دهند و با سرعت یکسانی کار می کنند، می تواند تفاوت جزئی در کیفیت سیگنال وجود داشته باشد. برخی از کابل ها محافظ بهتری را ارائه می دهند و میزان نویز آنها کمتر میباشد. پیشنهاد ما به شما استفاده از انواع کابل های شبکه با کیفیت تست فلوک با توجه به شرایط محیطی محل مورد نظر می باشد که در فروشگاه معتبر کارخانه (کابل آن) قابل عرضه می باشند.

13- هر جا که ممکن است کابل کشی را اجرا کنید

کابل کشی شبکه اغلب کار آسانی نیست، بنابراین مردم اغلب از آن اجتناب می کنند. استفاده از آداپتور پاورلاین ساده تر از اجرای کابل است، اما کندتر و غیر قابل اعتمادتر است. برای بهترین سرعت ممکن در شبکه خانگی خود، کمی از زمان خود را صرف برنامه ریزی کابل کشی کنید و یکی را از یک اتاق به اتاق دیگر اجرا کنید.

14- از سوئیچ استفاده کنید نه هاب

تفاوت بین هاب و سوئیچ را می توان با تشبیه تماس های تلفنی توضیح داد. در مورد هاب، می توانید هر بار یک تماس بگیرید، در حالی که سوئیچ ها امکان تماس های کنفرانس تلفنی چند کاربره را فراهم می کنند، جایی که می توانید همزمان با همه صحبت کنید. اما کافی است بگوییم، یک هاب میانگین پهنای باند کمتری را برای هر کاربر به دنبال دارد، زیرا به اشتراک گذاشته شده است، در حالی که یک سوئیچ پهنای باند را به هر کاربر اختصاص می دهد و بصورت هوشمند به تبادل اطلاعات می پردازد. لازم بذکر هست که سوئیچ ها نیز باهم متفاوت و در رنج های مختلف مورد استفاده قرار میگیرند که در این مقال نمی گنجد و در یک مقاله مفصل به بررسی کامل و دقیق ساختار و نوع عملکرد و همچنین تفاوت های انواع آن ها می پردازیم.

15- از کابل های فیبر نوری استفاده کنید.

کمی پرهزینه، اما اگر دنبال سریع ترین سرعت ممکن در شبکه خانگی خود هستید، سریع ترین روش استفاده از شبکه فیبر نوری است. با سرعت بسیار فراتر از 10 گیگابیت در ثانیه، راه اندازی فیبر شبکه شما را در حالت Overdrive قرار می دهد. لازم بذکر است که استفاده از این بستر با توجه به اطلاعات دریافتی از مخابرات منطقه و امکان استفاده از آن می باشد.

16-  از ترفندهای نرم افزاری استفاده کنید

گاهی اوقات، سخت افزار شما مقصر نیست. در واقع، یک شبکه 100 مگابیت در ثانیه باید برای پخش یک فیلم HD در سراسر شبکه بدون هیچ مشکلی کافی باشد. با این وجود، ما اغلب برای دریافت سخت افزار جدیدتر و سریعتر تحت فشار هستیم. با در نظر گرفتن این موضوع، ما با برخی بهینه سازی های نرم افزاری به نتیجه مطلوب می رسیم تا به شما کمک کنیم از کیت موجود خود بیشتر بهره ببرید.

17- تنظیم خودکار TCP را غیرفعال کنید

  • آداپتورهای شبکه ماشین مجازی را غیرفعال کنید.
  • به جای استفاده از Auto-Negotiation در تنظیمات Link Speed ​​و Duplex، در ویژگی های اتصال شبکه، حداکثر را از منوی کشویی انتخاب کنید.
  • فعال کردن فریم های جامبو از تب Advanced در ویژگی های کنترلر شبکه می تواند سرعت را بهبود ببخشد، اما سوئیچ و روتر شما باید از آن پشتیبانی کنند.
  • Homegroup را غیرفعال کنید و با ترک کردن همه رایانه های شخصی از Homegroup و غیرفعال کردن آن، راه اندازی شبکه سنتی تر را انتخاب کنید. سپس یک شبکه کلاسیک را با استفاده از تنظیمات اشتراک گذاری پیشرفته در هر رایانه شخصی راه اندازی کنید.

در ادامه با 20 روش برای افزایش سرعت شبکه های درون سازمانی همراه ما باشید .

18- تنظیمات Large Send Offload را غیرفعال کنید

در تب Advanced گزینه Receive Buffers را ببینید. به طور کلی، روی پیش فرض 512 تنظیم می شود تا به تعادل مقدار حافظه و منابعی که اتصال شبکه از سیستم می گیرد کمک کند. با این حال، یک نظریه وجود دارد که رایانه های شخصی مدرن، با گیگابایت حافظه، به راحتی می توانند بافرهای بیشتری را مدیریت کنند. در این صورت، می توانید آن را به 1024 یا مقادیر بالاتر برسانید تا ببینید آیا تفاوتی ایجاد می کند یا خیر. در برخی موارد، ممکن است نتوانید، اما ارزش امتحان کردن را دارد. غیرفعال کردن تنظیم خودکار می تواند دسترسی به شبکه شما را سرعت بخشد همچنین، غیرفعال کردن LSO می تواند سرعت کار را افزایش دهد. در ادامه با 20 روش برای افزایش سرعت شبکه های درون سازمانی همراه ما باشید .

19- فشرده سازی از راه دور را حذف کنید

این یک نکته دشوار است، زیرا بین کسانی که قسم می خورند می تواند شبکه خانگی شما را بهبود ببخشد و کسانی که می گویند هیچ کاری انجام نمی دهد، شکاف وجود دارد. البته این به شما بستگی دارد، بنابراین برای اینکه ببینید آیا در شبکه شما کار می کند یا نه، کافی است روی دکمه Start کلیک کنید و «Turn Windows features on or off» را وارد کنید، و باید پیوندی به بخش ویژگی های Windows در داخل ارائه شود. کنترل پنل کمی به پایین اسکرول کنید و ورودی را مشاهده خواهید کرد. اگر کادر تیک خورده است، تیک آن را بردارید و پس از اینکه ویندوز موارد را حذف کرد، کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید.

20- کش DNS خود را پاک کنید

برای پاک کردن DNS خود، یک خط فرمان مدیر را باز کنید و وارد کنید: ipconfig / flush-DNS Enter را فشار دهید، کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید (اگرچه همیشه لازم نیست) و ببینید آیا تفاوتی وجود دارد یا خیر.

ما در این مقاله سعی در آموزش ابتدایی و رفع موانع احتمالی و اعمال تنظیمات بر روی دیواس های انتقال دهنده وای فای اینترنتی را داشته ایم تا بتوانیم شما را نسبت به اختلالات و عیوب دانا کنیم تا به رفع و استفاده بهتر از تکنولوژی کنیم.

لازم بذکر است که با توجه به ابعاد و انوع شبکه ها و استفاده از توپولوژی های مختلف و همچنین انواع دیوایس های بکارگیری در شبکه، در شبکه های بزرگتر نیاز به کارشناسی مهندسین و متخصصین آی تی و کامپیوتر مسلط به علوم شبکه و کامپیوتر می باشد.

مشاوره و خرید کابل شبکه

در صورت نیاز به مشاوره رایگان با شماره های دفتر کارخانه، قسمت R&D ارتباط برقرار کنید. امیدواریم که این مقاله در بالا بردن معلومات و رفع مشکل شما بازدید کننده گرامی کمک کند… برای اطلاع از قیمت کابل های شبکه با واحد فروش کابل آن تماس بگیرید.

با تشکر از زمانی که گذاشتید🌹🙏

قیمت‌های سایت کابل آن در حال به‌روزرسانی هستند. پس اگر این محصول دارای قیمت نبود می‌توانید با واحد فروش ما تماس بگیرید.

مقالات مرتبط : تاریخچه شرکت های زیمنس، لگراند، بلدن، نگزنس آشنایی با تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه کابل شبکه چیست؟ معرفی کامل کابل شبکه معرفی و کاربرد انواع کابل کواکسیال آموزش تصویری کابل کشی شبکه + دانلود فایل pdf

شما به پایان توضیحات رسیدید. سایت اینترنتی کابل آن

لینک های مفید : ویکی پدیا | science direct | Youtube aparat 

کابل های شبکه پربازدید :

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید