آموزش, برق

معرفی کابل آلومینیوم ، مزایا و کاربردهای آن در صنعت

معرفی کابل آلومینیوم ، مزایا و کاربردهای آن در صنعت

کابل آلومینیوم بعنوان یک کابل اقتصادی و پرکاربرد در صنعت می باشد. آلومینیوم (Al) یکی از رایج ترین عناصر فلزی است. در واقع، این عنصر سومین عنصر فراوان (پس از اکسیژن و سیلیکون) است که حدود 8 درصد وزنی پوسته زمین را تشکیل می دهد. در این مقاله با معرفی کابل آلومینیوم ، مزایا و کاربردهای آن در صنعت آشنا خواهیم شد. آلومینیوم یکی از فلزات رسانای الکتریکی است و در برابر خوردگی معمولی بسیار مقاوم است. آلومینیوم با ویژگی های دیگری مانند وزن سبک، استحکام و هزینه کم تولید، به یکی از محبوب ترین مواد برای کاربردهای الکتریکی تبدیل شده است. سیم‌های آلومینیومی امروزه به طور فزاینده‌ای برای سیم‌کشی برق و شبکه‌های انتقال و توزیع شبکه عمومی محبوبیت دارند و به طور گسترده برای سیم کشی در چندین صنعت از جمله الکترونیک، ساخت و ساز، هواپیما و غیره استفاده می شوند.

سیم و کابل آلومینیوم

کاربرد کابل آلومینیوم در صنایع خودرو ، برق ، الکترونیک ، ساختمان و هواپیما

کابل آلومینیومی و سیم آلومینیوم به دلیل وزن سبک، مقاومت در برابر خوردگی و حفظ دما حتی در دمای پایین، در لوازم برقی خانگی، کلیدها و موتورهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه این مطلب با معرفی کابل آلومینیوم ، مزایا و کاربردهای آن در صنعت  همراه ما باشید .

بر اساس کاربرد، بازار به خودرو، ترانسفورماتور، لوازم الکتریکی، موتور و ماشین‌های دوار، لوازم خانگی، حمل و نقل، سوئیچ‌ها و کنتورها و غیره تقسیم شده است. ویژگی های وزن کم، سیم و کابل های آلومینیومی را برای کاربردهای هواپیما و خودرو مناسب می کند. انتظار می رود تقاضا برای سیستم های سیم کشی در خودروهای الکتریکی و هیبریدی در طول دوره پیش بینی افزایش یابد. انتظار می رود کاربردهایی مانند سیم پیچ های صوتی در بلندگوها و هدفون ها، کابل های برق و کاربردهای کواکسیال با فرکانس بالا تقاضا برای سیم‌ و کابل های آلومینیومی با روکش مس را افزایش دهند.

فروش سیم و کابل آلومینیوم

موارد استفاده از سیم آلومینیومی

1- در صنعت ساخت و ساز

آلومینیوم یک جایگزین عالی برای مس است و تا حد زیادی در ساخت سیم های ساختمانی استفاده می شود. برق کارها و پیمانکاران از سیم های آلومینیومی ساختمانی در اندازه های بزرگ در جایی که نیاز به ولتاژ پایین وجود دارد استفاده می کنند. این برای پیمانکاران از نظر صرفه جویی بیشتر سودمند است زیرا نیمی از وزن سیم مسی را دارد. هادی های آلومینیومی برای سیم های ساختمانی به گونه ای ساخته می شوند که قطر کلی سیم آلومینیومی مشابه قطر سیم مسی باشد.

2- در صنعت توزیع برق

شرکت های برق مانند شرکت های توزیع برق به طور گسترده ای از سیم آلومینیومی در سراسر سیستم های توزیع خود (شبکه های برق) برای انتقال جریان الکتریکی استفاده می کنند.

3- در صنعت ارتباطات

سیم آلومینیومی با روکش مسی عمدتاً در سیم پیچ ها، کابل های برق و آنتن های با کیفیت بالا استفاده می شود. ترکیب آلومینیوم و مس در کاربردهای تجاری و مسکونی از جمله سیم کشی خانگی، سیم کشی کابل، هدفون، بلندگو و آنتن استفاده می شود. CCAW همچنین برای کمک به اتصال اینترنت به رایانه استفاده می شود. آنها اجزای مهم مودم های کابلی و اتصالات تلویزیون و همچنین اتصالات اترنت (یعنی LAN و WAN) هستند.

4- در شبکه های پخش شبکه های پخش مدرن (رادیو و تلویزیون)

تا حد زیادی به سیم آلومینیومی (CCAW) برای پخش اطلاعات متکی هستند. اساساً دو شکل از شبکه های رادیویی شناخته شده اند: شکل اول برای پخش و به روزرسانی، تبلیغات و بازاریابی استفاده می شود و شکل دیگر ستون فقرات پلیس و نیروهای مسلح (برای برقراری ارتباط با یکدیگر) است. پخش تلویزیونی شامل انتقال سیگنال از طریق تلویزیون کابلی و ماهواره ای است.

5- صنایع خودرو سازی

رشد تقاضای مصرف کنندگان به سمت خودروهای سبک وزن ممکن است تقاضای بازار سیم آلومینیومی را افزایش دهد. ویژگی های برتر که شامل وزن سبک، استحکام بالا و مقاومت در برابر خوردگی می شود، ممکن است به صنایع ساختمانی و الکتریکی کمک کند، بنابراین رشد صنعت را در بازه زمانی پیش بینی شده پیش می برد. سیم آلومینیومی به دلیل وزن سبک، مقاومت در برابر خوردگی و حفظ دما حتی در دمای پایین، در لوازم برقی خانگی و موتورهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

ویژگی سبک وزن بودن

شرکت های خودروسازی و هوافضا نیز تمرکز خود را به سمت استفاده فزاینده از محتویات الکترونیکی برای کاهش اندازه قطعات و بهبود استفاده از فناوری‌های دیجیتال در ناوگان تغییر داده اند. با توجه به ویژگی های سبک وزن و سهولت استفاده، مشارکت کنندگان در بخش های خودرو و هوافضا از سیم های آلومینیومی در پنل های الکترونیکی که در واحدهای کنترل موتور (ECU)، سیستم های اطلاعات سرگرمی و سایر واحدهای کنترل نصب می شوند، استفاده کرده اند.

6- در ارتباطات زیردریایی

سیم های آلومینیومی که با مس پوشانده شده اند وسیله ای عالی برای ارتباط زیردریایی هستند و در زیر کف اقیانوس نصب می شوند تا فرآیند انتقال اطلاعات در سراسر جهان را تسریع بخشند

 

7- در رشته پزشکی

سیم آلومینیومی همچنین در ابزارهای علوم پزشکی که در فرآیندهای تشخیصی مانند سونوگرافی پزشکی دخیل هستند، استفاده می شود. کابل های آلومینیومی در صنایع و بازارهای مختلف استفاده می شود.

سیم و کابل آلومینیوم

مزایای استفاده از کابل آلومینیوم

کابل های آلومینیومی علاوه بر مزایای مالی ، از مزایای فیزیکی بالایی نیز برخوردارند. مزیت دوم وزن آلومینیوم است. سبک بودن از ویژگی های مهم آلومینیوم است. این امر باعث شده است که کابل های آلومینیومی به پرمصرف ترین کابل ها در پروژه هایی تبدیل شوند که وزن در آن ها تمرکز اصلی است مانند سازه هایی با اهداف باربری. چشم انداز بازار سیم آلومینیوم در سال 2017 بیش از 50 میلیارد دلار بود و صنعت انتظار دارد مصرف آن تا سال 2024 به بیش از 10 میلیون تن برسد. رشد تقاضای مصرف کننده به سمت خودروهای سبک وزن ممکن است تقاضای بازار سیم آلومینیوم را افزایش دهد. ویژگی های برتر که شامل قیمت ارزان تر، وزن سبک، استحکام بالا و مقاومت در برابر خوردگی می شود، ممکن است به صنایع ساختمانی و الکتریکی کمک کند، بنابراین رشد صنعت را در بازه زمانی پیش بینی شده پیش می برد.

فروش سیم و کابل آلومینیوم

افزایش تقاضای مصرف کابل آلومینیوم

بازار جهانی سیم و کابل آلومینیوم در سال های اخیر شاهد رشد ثابتی بوده است. این بازار عمدتاً ناشی از افزایش تقاضا در شهرنشینی سریع در سراسر جهان، افزایش حمایت از سوی دولت ها و همچنین تکنیک های جدید تولید است که نه تنها هزینه تولید سیم آلومینیومی را کاهش می دهد، بلکه زمان پردازش سیم را نیز به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. از آنجایی که مصرف سیم های آلومینیومی در صنایع مختلف همچنان بالاست، انتظار می رود فرصت های تجاری در بازار جهانی آلومینیوم در آینده نزدیک بیشتر شکوفا شود.

خرید کابل آلومینیوم

طبقه بندی انواع سیم آلومینیومی بر اساس کاربرد آن ها

بازار جهانی سیم و کابل آلومینیوم را می توان بر اساس نوع محصول و کاربرد طبقه بندی کرد. از نظر نوع محصول، بازار را می توان به سیم های آلومینیومی عایق کاغذ، میناکاری شده و فایبرگلاس تقسیم کرد. از این میان، سیم آلومینیومی عایق بندی شده با کاغذ، انتظار می رود در طول دوره پیش بینی، بازار را هدایت کند.

کابل الومینیوم

استفاده و کاربرد کابل آلومینیومی در صنایع غذایی

افزایش استفاده از سیم و کابل آلومینیومی در صنایع مختلف احتمالاً تقاضا را در بازار جهانی آلومینیوم افزایش می دهد. مواد غذایی و نوشیدنی، خودرو و لوازم الکترونیکی مشتریان برخی از صنایع کلیدی هستند که سیم های آلومینیومی در آنها به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. ماهیت غیر سمی آلومینیوم غذا را برای مدت طولانی تری حفظ کرده و از رشد میکروگرم جلوگیری می کند. این عوامل باعث افزایش تقاضای آن در صنعت غذا و نوشیدنی می شود.

ضرورت استفاده از کابل آلومینیومی در صنایع خودرو سازی

تقاضا برای سیم و کابل آلومینیومی در صنعت خودروسازی درحال افزایش است ، زیرا وزن خودرو را کاهش می دهد تا مصرف سوخت را کاهش دهد. علاوه بر این، سازندگان در حال حاضر آلومینیوم را به فولاد ترجیح می دهند تا وزن خود را بدون کاهش قدرت و ظرفیت حمل خودرو کاهش دهند.  به دلیل استحکام بالا، دوام و خطر کمتر شکستگی همراه با کاهش هزینه و خواص کاهش وزن، که به نوبه خود تقاضای منطقه ای را تحریک می کند، استفاده می شوند. سیم و کابل آلومینیومی با نورد گرم کشیده می شود که در آن میله ها تشکیل می شوند و سپس با حل کردن محلول و خاموش شدن سیم پیچ ها توسط نورد گرم به دست می آیند. افزایش تقاضا برای خودروهای سبک وزن و الزامات عملکرد دقیق در ماشین‌های الکتریکی احتمالاً تقاضای محصول را افزایش می دهد.

کاربرد کابل آلومینیومی در صنایع برق و الکترونیک

بازار سیم و کابل ها، نقش مهمی در زندگی پیشرفته دیجیتال امروزی ایفا می کنند در کاربردهای الکتریکی سیم آلومینیوم در ترانسفورماتورها استفاده می شود، زیرا اکسیدهای آنها به شدت متصل می شوند، به سختی جابجا می شوند و عایق الکتریکی هستند. ویژگی استحکام کششی بالا را می توان طراحی کرد و وزن سبک تر آن به تعداد کمی دکل پشتیبانی برای خطوط انتقال هوایی نیاز دارد که فرصت های رشد بیشتری را در بازار ارائه می دهد.

در ادامه با معرفی کابل آلومینیوم ، مزایا و کاربردهای آن در صنعت همراه ما باشید.

گزارش تحلیل اندازه بازار سیم آلومینیوم، سهم و روند براساس صنعت مصرف نهایی، چشم انداز منطقه ای، استراتژی های رقابتی و پیش بینی های بخش، 2019 تا 2025

پیش بینی می شود بازار جهانی سیم آلومینیوم شاهد رشد قابل توجهی باشد. پیش بینی می شود افزایش نفوذ سیم آلومینیوم در خودروهای سبک وزن و تجهیزات و دستگاه های صنعتی به نفع بازار سیم و کابل آلومینیومی در سال های آینده باشد. کاربرد تجاری و صنعتی سیم و کابل های آلومینیومی در اواسط دهه 1960 آغاز شد. در چند سال گذشته، سیم و کابل های مسی به طور فزاینده ای با سیم و کابل های آلومینیومی جایگزین شده اند. برای کابل های انتقال سربار، آلومینیوم به دلیل وزن سبک تر در مقایسه با مس مناسب تر است. همچنین مزیت هزینه ای در کابل های انتقال برق زیرزمینی دارد. آلیاژهای آلومینیوم از جمله سری 8000، سری 1350 و سری 6201 احتمالا شاهد تقاضای رو به رشد در این کاربردها خواهند بود.

فرآیند اکسیداسیون در آلومینیوم

اکسیداسیون در آلومینیوم یک پوشش سطحی ایجاد می کند که می تواند منجر به گرم شدن بیش از حد شود. شرایط خطر آتش سوزی به دلیل این ویژگی ها یک چالش بزرگ در بازار است. بسیاری از شرکت ها بر روی آلیاژهای مشتق از آلومینیوم جدید متمرکز شده اند و تغییراتی برای گسترش صنعت سیم و کابل آلومینیومی انجام شده است. بازار سیم و کابل آلومینیومی به طور مداوم در حال کار بر روی توسعه آلیاژهای جدید برای کاربرد در ساختمان ها و ساخت و ساز، حمل و نقل، بسته بندی و غیره است.

استفاده از آلیاژ آلومینیوم ، منیزیم ، مس و آهن

تولیدکنندگان خودرو به دلیل قوانین انتشار گازهای گلخانه ای برای حفاظت از محیط زیست تحت فشار مداوم هستند. انتظار می‌رود این مقررات در سال های آینده سخت تر شود. برای این کار، خودروسازان در حال کار بر روی بهبود بهره وری سوخت و کاهش وزن خودرو از طریق استفاده از آلیاژهای آلومینیوم و منیزیم هستند. افزایش استفاده از اتصال دهنده های آلومینیومی در سال های اخیر منجر به افزایش تقاضا برای سیم های آلیاژ آلومینیوم شده است. بسیاری از سازمان ها روی توسعه چنین سیم های آلیاژی کار می کنند. به عنوان مثال، Furukawa Electric آلیاژ جدیدی ساخته است که از آلومینیوم به همراه آهن، مس و منیزیم تشکیل شده است. دارای خواصی مانند انعطاف پذیری، رسانایی، جوش پذیری، قابلیت خمش و استحکام مکانیکی است که برای مهار سیم در خودرو ضروری است.

پیش بینی بازار جهانی آلومینیوم و رشد آن در سال های آتی

انتظار می رود تقاضای گسترده کابل های باتری خودرو و خطوط برق سربار باعث رشد درجه الکتریکی در این بخش شود. سیم های برق نیز از بخش های تجاری، مسکونی و صنعتی تقاضا دارند. نیاز روزافزون به برق و شبکه توزیع نیرو قوی در اقتصادهای نوظهور احتمالاً به نفع بازار سیم و کابل های آلومینیومی خواهد بود. طبق گزارش آژانس بین المللی انرژی، پیش بینی می شود که چین تا سال 2040 تقریباً دو برابر میزان مصرف برق در مقایسه با مصرف فعلی مصرف کند. همچنین، ظرفیت تولید برق در چین احتمالاً از 1625 گیگاوات در سال 2016 به 3188 گیگاوات در سال 2040 خواهد رسید که نشان دهنده پتانسیل رشد بالایی برای فروشندگان بازار در این کشور است.

امیدواریم در معرفی کابل آلومینیوم ، مزایا و کاربردهای آن در صنعت توضیحات کامل بوده باشد.

برخی از جدیدترین محصولات کابل آلومینیوم

برای اطلاع از قیمت کابل های آلومینیوم با واحد فروش کابل آن تماس بگیرید. قیمت‌های سایت کابل آن در حال به‌روزرسانی هستند. پس اگر این محصول دارای قیمت نبود می‌توانید با واحد فروش ما تماس بگیرید.

مقالات مرتبط : تاریخچه شرکت های زیمنس، لگراند، بلدن، نگزنس آشنایی با تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه کابل شبکه چیست؟ معرفی کامل کابل شبکه معرفی و کاربرد انواع کابل کواکسیال آموزش تصویری کابل کشی شبکه + دانلود فایل pdf

شما به پایان توضیحات رسیدید. سایت اینترنتی کابل آن

لینک های مفید : ویکی پدیا | science direct | Youtube | aparat

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید