دسته‌بندی نشده

حداقل و حداکثر طول کابل شبکه چقدر است ؟

حداقل و حداکثر طول کابل شبکه

مقدمه:

در این مقاله به حداقل و حداکثر طول کابل شبکه می پردازیم و تاثیر آن در سرعت شبکه و انتقال اطلاعات را در همه زمینه ها بررسی می کنیم.

حداقل و حداکثر طول کابل شبکه چقدر است ؟

آیا در حال کار بر روی یک پروژه هستید که نیاز به استفاده از کابل شبکه دارید؟ اگر بله، ممکن است از خود بپرسید که چقدر می‌توانید از کابل استفاده کنید و همچنان عملکرد صحیح سیستم را حفظ کنید.

شما ممکن است به دنبال حداقل مقداری از کابل باشید که بتوانید استفاده کنید. خوشبختانه، استانداردهای صنعتی آزموده شده و واقعی در این زمینه وجود دارند که به شما اطلاعاتی در مورد حداقل و حداکثر طول کابل شبکه می‌دهند، بنابراین می‌توانید با اطمینان پروژه خود را انجام دهید.

به عنوان یک نمونه، فرض کنید می‌خواهید کابل کشی یک کابل پچ را از یک روتر در طبقه اول خانه‌تان به یک کامپیوتر در زیرزمین انجام دهید. با استفاده از کابل CAT5e، شما می‌توانید تا 328 فوت (حدود 100 متر) از کابل را بدون هیچ مشکلی نصب کنید.

حداقل و حداکثر طول کابل شبکه

حداقل و حداکثر طول کابل شبکه

 

یک روش دیگر برای حل این مشکل، نصب یک پیوند دائمی در ساختار خانه خود است. نصاب‌ها پیوند دائمی را پشت دیوار نصب کرده و آن را با جک‌های دیواری اتصال می‌دهند. به این ترتیب، شما می‌توانید در چندین اتاق از جمله زیرزمین، جک‌های دیواری را داشته باشید.

حداقل و حداکثر طول کابل شبکه

حداقل و حداکثر طول کابل شبکه

خلاصه

با این حال، اصل محدودیت طول کابل شبکه از یک دستگاه به دستگاه دیگر همچنان اعمال می‌شود. یک پیوند دائمی مجاز به 295 فوت است. با این کار، 33 فوت کابل پچ باقی می‌ماند که می‌توانید آن را به دو طرف پیوند دائمی وصل کرده و دستگاه‌های خود را متصل کنید.

بنابراین، در طبقه بالا، می‌توانید از 16.5 فوت کابل پچ استفاده کنید که روتر خود را به یک جک دیواری متصل می‌کند. سپس، می‌توانید از 16.5 فوت کابل پچ در زیرزمین برای اتصال کامپیوتر خود به کت دیواری در طبقه پایین استفاده کنید.

اما طول کلی شما نباید از 328 فوت از روتر طبقه بالا تا کامپیوتر طبقه پایین بیشتر شود. البته، در خانه‌های معمولی، بعید است که نیاز داشته باشید حتی از راه دور به حداکثر طول کابل شبکه نزدیک شوید، اما تصویر مثالی از آنچه ممکن است را به شما نشان می‌دهد.

قانون مهمی که باید به خاطر بسپارید: برای بهترین نتایج، با دسته کابلی که استفاده می‌کنید مطابقت داشته باشید. دسته‌ها را در یک اجرا مخلوط نکنید. به عنوان مثال، اگر رابط دائمی بین جک‌های دیواری شما CAT5e است، باید از کابل های پچ CAT5e نیز برای اتصال روتر و کامپیوتر خود به جک‌های دیواری استفاده کنید.

 

تا چه متراژی می‌توان کابل شبکه را در فضای خارجی استفاده کرد؟

به طول 328 فوت یا 100 متر، فرقی نمی‌کند که کابل های شبکه را در داخل یا خارج از خانه اجرا کنید، همان اصل اعمال می‌شود. فقط مطمئن شوید که از کابل های دارای رتبه‌بندی Outdoor برای برنامه‌های خارجی استفاده می‌کنید.

آیا هر دسته‌ای از کابل شبکه محدودیت فاصله کابل متفاوتی دارد؟

هر بار که پیشرفتی در فناوری کابل شبکه ایجاد می‌شود، کابل جدید ترکیبی از حروف عددی بالاتری نسبت به نسل قبلی خود دریافت می‌کند. اما عدد بزرگتر لزوماً نشان دهنده افزایش حداکثر طول کابل شبکه نیست.

CAT5e و 6 داده‌ها را با سرعت 1 گیگابیت بر ثانیه برای 328 فوت انتقال می‌دهند. اما اگر از کابل CAT6 فقط 180 فوت یا کمتر استفاده کنید، می‌توانید سرعت 10 گیگابیت در ثانیه را مشاهده کنید.

 

دستهحداکثر طول کانالحداکثر سرعت
Cat5e328 فوت1 گیگابیت در ثانیه
Cat6180 فوت / 328 فوت10Gbps / 1Gbps
Cat6A328 فوت10 گیگابیت در ثانیه
Cat7328 فوت10 گیگابیت در ثانیه
Cat898 فوت / 328 فوت40Gbps / 25Gbps

 

چرا محدودیت وجود دارد و اگر کابل خیلی طولانی باشد چه اتفاقی می‌افتد؟

سیگنال‌های الکتریکی که از طریق سیم‌ها عبور می‌کنند، با فواصل زیاد تخریب می‌شوند. هر چه آنها دورتر می‌روند، تا زمانی که سیگنال دیگر قابل استفاده نباشد، می‌توانید انتظار تخریب بیشتری داشته باشید. یا کابل نمی‌تواند سیگنال را به محل مورد نظر خود برساند، یا داده‌ها بدون استفاده خراب می‌شوند.

حداکثر طول توصیه شده یک کابل، فاصله بین دستگاه‌های برقی است که می‌توانید به طور قابل اعتماد انتظار داشته باشید که کابل مطابق با طراحی خود عمل کند. به عنوان مثال، یک کابل CAT5e باید داده‌ها را به صورت ایمن تا 328 فوت با سرعت 1 گیگابیت بر ثانیه ارسال کند. اما هنگامی که کابلی را می‌گذارید که از حداکثر طول توصیه شده فراتر رود، سرعت داده دیگر قابل پیش‌بینی نیست.

آیا کابل های طولانی‌تر سرعت را کاهش می‌دهند؟

نه، مگر اینکه سعی کنید از طول کابل بیشتر از حد توصیه شده استفاده کنید. هنگامی که کابل از حد توصیه شده خود فراتر رفته، سرعت سیگنال کاهش می‌یابد. به عنوان مثال، کابل CAT6 دارای حداکثر سرعت 10 گیگابیت در ثانیه برای دویدن تا 180 فوت است. سرعت CAT5e تنها 1 گیگابیت در ثانیه است.

اما اگر بخواهید هر دو کابل را برای 328 فوت یا 100 متر اجرا کنید، سرعت آنها تنها در 1 گیگابیت بر ثانیه یکسان خواهد بود. چرا؟ کابل CAT6 می‌تواند در حداکثر سرعت 10 گیگابیت در ثانیه تنها برای 180 فوت باقی بماند.

حداکثر طول توصیه شده یک کابل بر این فرض استوار است که کابل تحت شرایط معمولی کار می‌کند. اگر شرایط سخت باشد، نمی‌توانید انتظار داشته باشید که کابل به حداکثر سرعت انتقال خود در حداکثر فاصله معمولی دست یابد.

چه عواملی می‌توانند طول کارکرد موثر کابل را کوتاه کنند؟ آنها شامل تداخل الکترومغناطیسی هستند. اگر نیاز دارید کابل را در جایی قرار دهید که EMI یک تهدید جدی است، کابل محافظ را برای محافظت بیشتر انتخاب کنید.

آیا می‌توانید طول یک کابل را افزایش دهید؟

اگر برنامه شما به کابل بلندتری نسبت به استاندارد نیاز دارد، باید سیگنال را تقویت کنید تا مطمئن شوید که به مقصد می‌رسد. تصور کنید کودک کوچکی در یک سر راهروی طولانی از تمام قدرت خود استفاده می‌کند تا یک ماشین اسباب بازی را به انتهای دیگر فشار دهد. اما او خیلی کوچک است و راهرو خیلی طولانی است.

اسباب بازی قبل از توقف فقط تا نیمه راه می‌افتد. بچه باید یک فشار دیگر به ماشین بدهد تا به آخر برسد. او باید عمل خود را تکرار کند.

به طور مشابه، می‌توانید از یک سوئیچ شبکه برای افزایش مسافتی که سیگنال خود طی می‌کند استفاده کنید. اولین دستگاه خود را با استفاده از کابل بیش از 328 فوت به سوئیچ وصل کنید. سپس کابل دیگری را از سوئیچ به دستگاه دوم خود اجرا کنید. یک بار دیگر، مطمئن شوید که طول کابل بیشتر از 328 فوت نباشد.

آیا حداقل طول کابل های شبکه وجود دارد؟

تولیدکنندگان به طور کلی موجودی خود را به محبوب‌ترین اندازه‌ها برای حرفه‌ای‌ها و کاربران خانگی محدود می‌کنند. با این حال، اگر به یک کابل پچ بسیار کوتاه نیاز دارید، می‌توانید با اتصال اتصالات RJ45 به طول کابل مورد نظر خود، آن را بسازید.

حرفه‌ای‌ها اغلب این کار را انجام می‌دهند تا رک‌های سرور خود را تمیزتر کنند. بنابراین، کابل شما می‌تواند به اندازه دلخواه کوتاه باشد.

آیا در مورد طول کابل خود تصمیم گرفته‌اید؟

برای پروژه خود به چه طول کابل نیاز دارید؟ ما کابل های شبکه را در چندین طول حمل می‌کنیم تا نیازهای مختلف را برآورده کنیم. طول‌ها از 0.5 فوت شروع می‌شود.

اگر می‌خواهید کابل های سفارشی با طول‌های خارق‌العاده ایجاد کنید، ما همچنین برای شما کانکتورها داریم. شاید پروژه شما به حداکثر طول کابل شبکه نیاز داشته باشد. یا شاید، شما یک کابل بسیار کوتاه می‌خواهید.

نتیجه:

در نتیجه، درک حداقل و حداکثر طول کابل شبکه برای اطمینان از اتصال شبکه قابل اعتماد بسیار مهم است. در حالی که حداقل طول توسط الزامات یکپارچگی سیگنال تعیین می شود و نباید کمتر از 1.5 متر باشد، حداکثر طول به استاندارد شبکه مورد استفاده بستگی دارد، با Cat 5e و Cat 6 که طول های تا 100 متر را پشتیبانی می کنند و Cat 6a و بالاتر را قادر می سازد حتی طولانی تر شود. فاصله ها. رعایت این دستورالعمل ها به جلوگیری از تخریب سیگنال کمک می کند و عملکرد بهینه شبکه را تضمین می کند.


سوالات متداول:

 1. حداقل طول کابل شبکه چقدر است؟

  • حداقل طول کابل شبکه معمولاً حدود 1.5 متر است. این طول برای حفظ یکپارچگی سیگنال و جلوگیری از از دست رفتن داده ها ضروری است.
 2. حداکثر طول کابل شبکه برای کابل های Cat 5e و Cat 6 چقدر است؟

  • کابل های شبکه Cat 5e و Cat 6 حداکثر طول تا 100 متر را پشتیبانی می کنند. فراتر از این فاصله، کاهش سیگنال ممکن است رخ دهد که بر عملکرد شبکه تأثیر می گذارد.
 3. آیا می توانم از کابل های شبکه طولانی تر برای اتصال دستگاه ها در فواصل بیشتر استفاده کنم؟

  • بله، می‌توانید از کابل های شبکه طولانی‌تر استفاده کنید، به خصوص با دسته‌های درجه بالاتر مانند Cat 6a و بالاتر. این کابل ها از فواصل طولانی تری پشتیبانی می کنند و در عین حال یکپارچگی سیگنال را حفظ می کنند.
 4. اگر از حداکثر طول کابل شبکه تجاوز کنم چه اتفاقی می افتد؟

  • تجاوز از حداکثر طول کابل شبکه مشخص شده برای دسته کابل شما می تواند منجر به تضعیف سیگنال شود که منجر به کاهش عملکرد شبکه، مشکلات اتصال متناوب یا از دست دادن کامل سیگنال شود.
 5. آیا جایگزینی برای کابل های شبکه برای مسافت های طولانی تر وجود دارد؟

  • بله، جایگزین هایی مانند کابل های فیبر نوری را می توان برای مسافت های طولانی تر از محدودیت های کابل های شبکه سنتی استفاده کرد. فیبر نوری انتقال داده با سرعت بالا را ارائه می دهد و در برابر تداخل الکترومغناطیسی مصون است، و آنها را برای برنامه های شبکه های طولانی مدت ایده آل می کند.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید